do kasy razem: 0,00 zł

Montaż instalacji
fotowoltaicznej

Sprzedaż hurtowa i detaliczna materiałów potrzebnych do budowy instalacji fotowoltaicznej to nie jedyna dziedzina tej branży, którą się zajmujemy. Sukcesywnie od lat nasze doświadczone ekipy wykonują montaże instalacji w całej Polsce, zarówno na dachach, jak i na gruncie. Sprawdź, jak przebiega cały proces w naszej firmie.

Umów bezpłatną konsultację

Audyt techniczny

Mocno cenimy Twoje zadowolenie jako klienta, dlatego dokładamy wszelkich starań, by każde zlecenie było wykonane z bardzo dużą starannością, a przede wszystkim spełniało wymogi bezpieczeństwa. W pierwszej kolejności musimy przeprowadzić audyt techniczny, by zebrać wszystkie niezbędne informacje, dzięki którym będziemy mogli zaproponować odpowiednio dopasowaną do Twoich potrzeb instalację fotowoltaiczną. Sprawdź, jakie informacje powinieneś przygotować.

 

Nasz technik zapyta przede wszystkim o:

  • roczne zużycie energii elektrycznej (w kW)
  • wysokość miesięcznych rachunków za prąd
  • planowanie dodatkowych urządzeń, które zwiększą pobór mocy (np. klimatyzacja, indukcja)
  • preferowane miejsca montażu (np. dach domu, grunt na działce)
  • konstrukcję dachu (ekspozycja, rodzaj spadu, pokrycie dachowe
  • dostępną powierzchnię na montaż
  • ewentualne zacienienia miejsca montażu (np. drzewo, słup, komin)
 
 

Odpowiedzi na pytania powinny być rzetelne i zgodne z prawdą. Przykładowo, jeśli nie uwzględnisz dodatkowych urządzeń energochłonnych, które planujesz zakupić w najbliższym czasie, instalacja nie będzie spełniała rzeczywistego zapotrzebowania na energię elektryczną po zamontowaniu takiego urządzenia. Podobnie jest w przypadku możliwych zacienień. W sytuacji, gdy fragment drzewa, którego nie możesz usunąć, będzie dawał cień na pewien obszar modułów fotowoltaicznych, instalacja znacząco obniży swoją wydajność. Poinformowanie o tym doradcę, pozwoli zastosować optymalizatory i uwzględnić ich koszt już na etapie przygotowywania oferty.

Wybór materiałów

Mając odpowiedzi na powyższe pytania, dostosujemy moc instalacji do Twoich potrzeb oraz zaproponujemy wszystkie elementy, które składają się na kompletną instalację fotowoltaiczną. Są to panele, falownik, akcesoria montażowe oraz elektryczne, czyli między innymi konstrukcja, okablowanie oraz zabezpieczenia. Kosztorys obejmuje materiały oraz montaż przez doświadczonych monterówz uprawnieniami. Dzięki temu, że jesteśmy hurtownią fotowoltaiczną, nasze ceny są bardzo konkurencyjne przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Przyjęcie zlecenia finalizuje umowa, dzięki której otrzymujesz gwarancję naszych usług.

 

Możesz sam wybrać materiały do swojej instalacji, jednak musisz pamiętać, że nie musisz organiczać się do asortymentu, który mamy w sklepie online.
Na życzenie klienta zamawiamy produkty innych marek dostępnych na rynku.

Panele fotowoltaiczne Falowniki

Elementy montażowe
 
 

Potrzebujesz konsultacji lub wyceny?

Zgłoś się do nas i napisz, jakie inwestycje interesują Cię w najbliższym czasie, a nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, by przedstawić najlepszą możliwą ofertę. W Ecowatt realizujemy kompleksowe rozwiązania z branży fotowoltaicznej, pomp ciepła czy klimatyzacji.
Masz pytania? Wypełnij krótki formularz lub zadzwoń!

Wypełnij formularz Zadzwoń
 

Montaż instalacji

Ekipa monterska zjawia się na miejscu w uzgodnionym terminie wraz z wszystkimi niezbędnymi materiałami oraz narzędziami. W zależności od wielkości instalacji taki montaż trwa od 1-2 dni. Kompletna usługa montażu instalacji odbywa się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

 

Od czego rozpoczynają pracę monterzy?

1. W pierwszej kolejności przygotują wszystkie materiały oraz narzędzia

2. Technicy zamontują tzw. konstrukcję wsporczą, która stanowi stabilne i równe podłoże dla paneli fotowoltaicznych.

3. Następnie rozmieszczą okablowanie oraz połączą moduły z inwerterem, który zostanie zamontowany w ustalonym miejscu, z uwzględnieniem wszelkich zaleceń producenta.

4. Na koniec połączą całą Twoją instalację z siecią.

 

Ważne! Montaże odbywają się tylko i wyłącznie przy dobrych warunkach pogodowych. Ze względu na bezpieczeństwo monterów prace nie są wykonywane w dni deszczowe, wietrzne lub w przypadku oblodzenia dachu.

Uruchomienie instalacji

Zanim zaczniesz się cieszyć z własnego źródła energii elektrycznej, konieczny jest odbiór techniczny oraz skompletowanie dokumentacji do Zakładu Energetycznego i PPOŻ. Dodatkowo, Twoja instalacja musi zostać zgłoszona do zakładu energetycznego w celu wymiany licznika z jednokierunkowego na dwukierunkowy. Dzięki temu będziesz mógł zarówno oddawać, jak i pobierać energię. Ostatnim etapem jest konfiguracja falownika oraz instalacja systemu monitorującego, by na bieżąco mieć dostęp do wydajności Twojej własnej fotowoltaiki.
Korzystając z usług EcoWatt nie musisz martwić się o szereg formalności, które trzeba spełnić. Nasza firma posiada szereg specjalistów, którzy mają odpowiednią wiedzę. Zaufaj naszemu doświadczeniu, a montaż instalacji fotowoltaicznej przebiegnie profesjonalnie, szybko i sprawnie.

 

Zajmiemy się:

  • całą dokumentację i zgłoszeniem do Zakładu Energetycznego i PPOŻ za Ciebie
  • pomocą w skorzystaniu z dotacji Mój Prąd, Czyste Powietrze oraz ulgi podatkowej

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Uzyskaj wycenę
 

Sprawdź nasze realizacje

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że instalacja fotowoltaiczna, pompa ciepła czy klimatyzacja, to inwestycja na długie lata. W związku z tym dokładamy wszelkich starań, by powierzone nam zlecenie zostało wykonane profesjonalnie i solidnie. Usługi świadczymy na terenie całej Polski, a w najbliższym czasie planujemy realizacje także za granicą.

 
 

Opinie klientów o EcoWatt

Opinie naszych klientów są dla nas bardzo ważne, dlatego dokładamy wszelkich starań, by wszyscy klienci byli zadowoleni z naszych usług, zarówno na etapie zakupu, jak i montażu instalacji, a także w trakcie opieki serwisowej.

 
Wybierz język
{nocache:b586d42a01fefd81ed73039c59b1d8ae#0}
Sklep jest w trybie przeglądania
Zobacz pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl