do kasy razem: 0,00 zł

Montaż pompy
ciepła

W swojej działalności staramy się dostarczać klientom kompleksowe usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii, dlatego oferujemy również montaż pomp ciepła. Od lat stawiamy na profesjonalizm i odpowiednie przeszkolenie pracowników, aby jakość wykonywanych prac spełniała najwyższe standardy.

Umów bezpłatną konsultację

Audyt energetyczny

Jak wygląda dobór i montaż pompy ciepła w EcoWatt? Postaramy się nakreślić kilka najważniejszych rzeczy, by przybliżyć ten temat. Na samym początku zbieramy od klienta wszystkie niezbędne informacje, które są potrzebne do właściwego doboru pompy ciepła. Z racji tego, że nie powinna być ona ani niedowymiarowana, ani przewymiarowana, istotne są dokładne i prawdziwe dane na temat stanu technicznego budynku. Pozwoli to wyliczyć moc pompy, która będzie spełniała zapotrzebowanie budynku w kwestii ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej dla wszystkich domowników.

 

Do audytu należy przygotować następujące dane:

 • powierzchnia użytkowa budynku
 • grubość i rodzaj izolacji na ścianach i dachu
 • rodzaj okien (np. dwu- lub trzyszybowe)
 • ilość spalanego dotychczas paliwa (węgiel, pelet, drewno, gaz)
 • rodzaj ogrzewania (np. podłogowe, poprzez grzejniki lub mieszane)
 • oczekiwana temperatura powietrza wewnątrz budynku
 
 

Mając powyższe informacje, audytor dokonuje obliczeń i dobiera odpowiednią do zapotrzebowania budynku moc pompy ciepła. Rzetelnie przekazane informacje pozwolą przedstawić koszt samej pompy ciepła oraz wszystkich niezbędnych elementów, które będą konieczne do montażu.

Wybór pompy ciepła

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem pomp ciepła marki Haier, które cechuje wysoka jakość, niezawodność i nowoczesność. Firma działa na rynku już ponad 30 lat i jest sprawdzonym partnerem biznesowym, dzięki czemu z czystym sumieniem polecamy klientom właśnie ich produkty.
Dodatkowo współpracujemy także z firmą Panasonic w kwestii dostarczania pomp ciepła, a w przypadku wyboru innej marki - organizujemy konkretne urządzenie pod klienta - pompy marki Kaisai, LG czy Mitsubishi Electric i inne również są w naszym zasięgu.

 

Wspomniany wcześniej audyt pozwoli dobrać pompę ciepła uwzględniając zakres docieplenia budynku i ewentualne straty ciepła możliwe przy niższych normach budowlanych, niż są w zalecanym poziomie. Urządzenie nie powinno być przewymiarowane, ponieważ narazi to właściciela domu na niepotrzebne koszty oraz złą pracę urządzenia. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule. Po wyborze urządzenia danej firmy oraz jego odpowiedniej mocy grzewczej dla danego budynku, możemy przystąpić do ustalenia terminu montażu.

Sprawdź pompy ciepła

 
 

Potrzebujesz konsultacji lub wyceny?

Zgłoś się do nas i napisz, jakie inwestycje interesują Cię w najbliższym czasie, a nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, by przedstawić najlepszą możliwą ofertę. W Ecowatt realizujemy kompleksowe rozwiązania z branży fotowoltaicznej, pomp ciepła czy klimatyzacji.
Masz pytania? Wypełnij krótki formularz lub zadzwoń!

Wypełnij formularz Zadzwoń
 

Montaż pompy ciepła

Montaż powietrznej pompy nie jest zbyt skomplikowany i trwa stosunkowo krótko. W zależności od wybranego modelu (Split - składający się z dwóch modułów, jeden na zewnątrz, drugi wewnątrz budynku lub Monoblok - instalowany w całości na zewnątrz budynku) należy ustalić usytuowanie naszego urządzenia. Przy poprawnym montażu konieczne jest przestrzeganie kilku zasad:

 • jednostka zewnętrzna pompy ciepła powinna być zamontowana nie mniej, niż 30 cm od ściany budynku, co pozwoli na swobodny przepływ powietrza do wentylatora
 • przy modelu typu Split należy także wziąć pod uwagę jak najkrótszą odległość od wewnętrznej jednostki ze względu na czynnik chłodniczy w przewodach, który docelowo ma określoną ilość
 • odległość pompy od gruntu nie powinna być mniejsza, niż 40 cm, dzięki czemu zimą nagłe, duże opady śniegu nie zablokują wentylatorów
 • najczęściej montaż zostaje wykonany na cokołach betonowych na gruncie, które zapewniają stabilność i utrzymują stały poziom pompy ciepła
 • przy instalacji jednostki wewnętrznej warto wziąć pod uwagę, by dostęp do niej był swobodny, ponieważ ułatwi to jej przegląd, prace serwisowe, a także sterowanie

Powyższe zalecenia są również rekomendowane przez producentów pomp ciepła dlatego, że zapewniają właściwe działanie urządzenia, które jest przystosowane do pracy ciągłej, a wszelkie niepożądane zakłócenia źle wpływają na jego wydajność.

Doświadczona ekipa monterska dopasuje całość okablowania oraz układu instalacji hydraulicznej tak, aby pompa ciepła pracowała w oparciu o odpowiednie parametry.

 

Profesjonalny audyt
energetyczny

Materiały wysokiej jakości

Hydraulicy i monterzy
z uprawnieniami

Uruchomienie pompy
ciepła

W momencie, gdy poszczególne elementy są już podłączone, a parametry ustawione, można przystąpić do pierwszego uruchomienia. Bardzo ważne, aby zrobił to przeszkolony instalator, ponieważ tylko on będzie w stanie wykryć ewentualnie nieprawidłowości i odpowiednio wyregulować urządzenie. Procedury, które są związane z pierwszym uruchomieniem pompy ciepła muszą zostać spełnione, ponieważ dzięki temu praca urządzenia będzie prawidłowa i ekonomiczna.

 

Korzystając z naszych usług otrzymasz:

 • gwarancję na montaż zawartą w podpisanej umowie
 • wszystkie dokumenty i gwarancje producenta na zakupioną pompę ciepła
 • zgłoszenie do programu Moje Ciepło lub Czyste Powietrze

Jesteś zainteresowany montażem?

Uzyskaj wycenę

 

Opinie klientów o EcoWatt

Opinie naszych klientów są dla nas bardzo ważne, dlatego dokładamy wszelkich starań, by wszyscy klienci byli zadowoleni z naszych usług, zarówno na etapie zakupu, jak i montażu instalacji, a także w trakcie opieki serwisowej.

 
Wybierz język
{nocache:b586d42a01fefd81ed73039c59b1d8ae#0}
Sklep jest w trybie przeglądania
Zobacz pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl