do kasy razem: 0,00 zł

Montaż klimatyzacji

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w swojej ofercie posiadamy także montaż klimatyzacji ściennej typu split i multi-split. Takie rozwiązanie umożliwia kompleksowe podejście do każdego klienta i pozwala zapewnić komfort cieplny domownikom. Nasi specjaliści dobiorą także urządzenie odpowiednio do pomieszczenia z uwzględnieniem wszystkich czynników, które mogą mieć wpływ na wybór mocy klimatyzatora.

Zgłoś się po bezpłatny audyt

Odpowiednie urządzenie to podstawa

 

Odpowiedni dobór klimatyzatora pozwoli dostosować moc chłodniczą urządzenia do powierzchni, na której będzie zamontowany. Na moc chłodniczą wpływa wiele czynników, dlatego wybór oraz montaż klimatyzacji warto powierzyć specjalistom. Samodzielnie można jednak wstępnie oszacować moc klimatyzatora w dość prosty sposób.

Dla obliczenia wydajności urządzenia (mierzonej w watach) trzeba pomnożyć powierzchnię pomieszczenia przez 100.

Na przykład: 40m2 x 100 = 4000 W, co daje klimatyzator o szacunkowej mocy 4kW.

 

Wybór klimatyzatora

Na rynku jest dostępnych wiele klimatyzatorów, które różnią się od siebie marką, ceną, wyglądem czy mocą. Przy wyborze warto kierować się przede wszystkim oczekiwanym efektem oraz niezawodnością. Przy profesjonalnym doborze klimatyzacji do danego pomieszczenia bierze się pod uwagę kryteria takie, jak:

 • ilość promieniowania słonecznego
 • ekspozycja okienna oraz wielkość powierzchni przeszklonej
 • izolacja budynku
 • źródła ciepła (ilość urządzeń podnoszących temperaturę)
 • zacienienie pomieszczenia (zamontowane rolety lub żaluzje)
 • usytuowanie pomieszczenia (parter, piętro, poddasze)
 
Sprawdź klimatyzatory
 
 

Dlaczego odpowiedni wybór klimatyzatora jest tak ważny? Przede wszystkim chodzi o to, aby urządzenie nie było ani o zbyt niskiej, ani o za dużej wydajności. W pierwszym przypadku klimatyzacja będzie zmuszona do pracy na najwyższej mocy, przez co wzrosną koszty eksploatacji oraz urządzenie szybciej się zużyje i będzie podatne na częstsze awarie. Dodatkowo, trudno będzie osiągnąć oczekiwaną temperaturę w okresie najwyższych upałów. W drugim przypadku zbyt wysoka wydajność urządzenia sprawi, że na samym początku przepłacimy za niepotrzebnie wysoką moc, a w trakcie pracy będzie często się wyłączało, co w konsekwencji może doprowadzić do problemów ze sprężarką.

Instalacja klimatyzacji w domu

W przypadku domów jednorodzinnych najczęstszym pomieszczeniem do montażu klimatyzacji jest miejsce, w którym docelowo spędza się najwięcej czasu, np. salon. Jednak w żadnym wypadku nie jest to przeszkodą, aby zamontować ją w innych pokojach, jak np. sypialnia. Moc urządzenia należy dobrać każdorazowo do kubatury pomieszczenia. Powyższych kryteriów z reguły nie stosuje się do klimatyzatorów przenośnych ze względu na ich mobilność i użytkowanie tej samej jednostki w różnych miejscach.

 

Potrzebujesz porady lub konsultacji?

Zgłoś się do nas i napisz, jakie inwestycje interesują Cię w najbliższym czasie, a nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, by przedstawić najlepszą możliwą ofertę.
Nasza firma realizuje kompleksowe rozwiązania z branży fotowoltaicznej, pomp ciepła czy klimatyzacji.

Zgłoś się po bezpłatny audyt
 

Montaż klimatyzacji
typu split

Montaż klimatyzacji ściennej typu split wymaga od instalatora uprawnień F-gazowych ze względu na obecność czynnika chłodniczego i konieczność sprawdzenia szczelności całego układu. Całość stanowi jednostka zewnętrzna (skraplacz), wewnętrzna (parownik) oraz przewód freonowy i kabel elektryczny.

 

Jednostka wewnętrzna powinna zostać zamontowana w określonej przez producenta odległości od sufitu, podłogi i ewentualnych przeszkód z dwóch jej boków, a także od jednostki montowanej na zewnątrz. Oba urządzenia łączy się ze sobą przewodem freonowym oraz kablem elektrycznym, poprowadzonymi na zewnątrz budynku przez wcześniej wywiercony otwór np. w elewacji.

Instalacja powinna zostać odpowietrzona, oczyszczona z wilgoci oraz sprawdzona pod kątem szczelności. W momencie, gdy wszystko jest w porządku przewód freonowy wypełnia się czynnikiem chłodniczym, a instalacja jest gotowa do pierwszego uruchomienia.

 

Serwis klimatyzacji

 

Profesjonalny montaż klimatyzacji to nie wszystko. Należy pamiętać także o regularnym serwisie urządzenia, który powinien być wykonany przynajmniej raz w roku, a przy częstej eksploatacji nawet dwa razy na rok. Pozwoli to uniknąć gromadzenia się szkodliwych substancji oraz utrzymać urządzenie w dobrym stanie technicznym.
Serwis polega przede wszystkim na:

 • odgrzybianiu instalacji
 • oczyszczaniu skraplacza i parownika
 • sprawdzeniu czy ciśnienie w układzie chłodzenia ma poprawne parametry
 
 

Montuj z EcoWatt

Korzystając z naszych usług otrzymasz:

 • gwarancję na montaż zawartą w podpisanej umowie
 • wszystkie dokumenty i gwarancje producenta na zakupiony klimatyzator
 • zgłoszenie do programu Czyste Powietrze w przypadku wyboru urządzenia spełniającego kryteria
 
Skontaktuj się
 
 

Opinie klientów o EcoWatt

Opinie naszych klientów są dla nas bardzo ważne, dlatego dokładamy wszelkich starań, by wszyscy klienci byli zadowoleni z naszych usług, zarówno na etapie zakupu, jak i montażu instalacji, a także w trakcie opieki serwisowej.

 
Wybierz język
Sklep jest w trybie przeglądania
Zobacz pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl