do kasy razem: 0,00 zł

Mycie paneli
fotowoltaicznych

Instalacja fotowoltaiczna bez wątpienia jest inwestycją na lata, dlatego ważne jest, by dbać o nią przynajmniej okresowo. Poza regularnymi przeglądami, o których pisaliśmy tutaj, warto zwracać uwagę na czystość paneli fotowoltaicznych. Opinie na temat mycia instalacji są podzielone, jednak różne zacienienia typu liście, ptasie odchody czy wszelkie pyły, które powodują osad zanieczyszczeń, niestety wpływają na obniżenie uzysków nawet o kilkanaście procent.

Kiedy czyścić panele

Zaleca się, by panele fotowoltaiczne myć dwa razy w roku - wiosną i jesienią. W pierwszym przypadku taki zabieg pozwala usunąć brudny osad z powietrza, np. smog czy sadzę z kominów z nieekologicznych pieców węglowych oraz zanieczyszczenia powstałe po zalegającym na panelach śniegu. W ten sposób można przygotować instalację na okres wiosenno-letni, kiedy to nasza instalacja jest najbardziej wydajna.

 

Natomiast jesienią, w zależności od lokalizacji, mamy do czynienia z dużym zapyleniem, np. po okresie żniw na terenach wiejskich oraz opadającymi z drzew liśćmi, które powinny zostać usunięte. Konserwacja instalacji przed okresem zimowym również wpłynie pozytywnie na jej efektywną pracę.

Nigdy nie należy czyścić paneli fotowoltaicznych, kiedy są nagrzane!

Najlepszą porą dnia jest ranek lub późne popołudnie. W innym wypadku instalacja może zostać trwale uszkodzona.

 

Kto powinien czyścić panele
fotowoltaiczne

Mycie paneli fotowoltaicznych powinno się odbyć w sposób właściwy i bezpieczny. Można się tego podjąć samodzielnie, jednak zalecane jest, by korzystać z usług fachowców. Przykładowo, źle dobrana chemia lub twarde szczotki mogą tylko zniszczyć powierzchnię modułów, a tym samym doprowadzić do utraty gwarancji i uszkodzić całą instalację.

 

Doświadczona ekipa jest wyposażona w dedykowany sprzęt do czyszczenia paneli fotowoltaicznych oraz w razie potrzeby posiada uprawnienia do prac na wysokości. Jest to istotne w momencie, gdy danej instalacji nie da się umyć bez konieczności wejścia na dach, skorzystania z drabiny lub podnośnika.
Od kilku lat wykonujemy montaże instalacji fotowoltaicznych, a także przeprowadzamy ich okresowe przeglądy oraz świadczymy usługi czyszczenia paneli.
Powierz swoją fotowoltaikę specjalistom, by czerpać z niej korzyści możliwie jak najdłużej.

Chcesz umówić termin? Zadzwoń: 782 070 315

 

Sprawdź nasze realizacje

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że instalacja fotowoltaiczna, pompa ciepła czy klimatyzacja, to inwestycja na długie lata. W związku z tym dokładamy wszelkich starań, by powierzone nam zlecenie zostało wykonane profesjonalnie i solidnie. Usługi świadczymy na terenie całej Polski, a w najbliższym czasie planujemy realizacje także za granicą.

 
 

Opinie klientów o EcoWatt

Opinie naszych klientów są dla nas bardzo ważne, dlatego dokładamy wszelkich starań, by wszyscy klienci byli zadowoleni z naszych usług, zarówno na etapie zakupu, jak i montażu instalacji, a także w trakcie opieki serwisowej.

 
Wybierz język
{nocache:b8ce107e3e8cdfde19df55148791ffa7#0}
Sklep jest w trybie przeglądania
Zobacz pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl