Montaż instalacji fotowoltaicznej

Sprzedaż hurtowa i detaliczna wszystkich niezbędnych materiałów potrzebnych do budowy instalacji fotowoltaicznej to nie jedyna dziedzina tej branży, którą się zajmujemy. Sukcesywnie od wielu lat nasze doświadczone ekipy wykonują montaże instalacji w obrębie południowej Polski, zarówno na dachach, jak i na gruncie. Mocno cenimy Twoje zadowolenie jako klienta, dlatego dokładamy wszelkich starań, by każde zlecenie było wykonane z bardzo dużą starannością, a przede wszystkim spełniało wymogi bezpieczeństwa. Jak przebiega cały proces w naszej firmie?

Zacznijmy od początku...

Audyt techniczny

W pierwszej kolejności musimy przeprowadzić audyt techniczny, by zebrać wszystkie niezbędne informacje, dzięki którym będziemy mogli zaproponować odpowiednio dopasowaną do potrzeb instalację.
Zapytamy między innymi o:

● roczne zużycie energii elektrycznej (w kW)
● wysokość miesięcznych rachunków za prąd
● planowanie dodatkowych urządzeń, które zwiększą pobór mocy (np. klimatyzacja, indukcja)
● preferencje odnośnie miejsca montażu (np. dach domu, grunt na działce)
● konstrukcję dachu (ekspozycja, rodzaj spadu)
● dostępną powierzchnię na montaż
● ewentualne zacienienia miejsca montażu (np. drzewo, słup)

Odpowiedzi na pytania powinny być rzetelne i zgodne z prawdą. Przykładowo, jeśli nie uwzględnisz dodatkowych urządzeń energochłonnych, które planujesz zakupić w najbliższym czasie, instalacja nie będzie spełniała rzeczywistego zapotrzebowania na energię elektryczną po zamontowaniu takiego urządzenia. Podobnie jest w przypadku możliwych zacienień. W sytuacji, gdy fragment drzewa, którego nie możesz usunąć, będzie dawał cień na pewien obszar modułów fotowoltaicznych, instalacja znacząco obniży swoją wydajność. Poinformowanie o tym doradcę pozwoli zastosować optymalizatory i uwzględnić ich koszt już na etapie przygotowywania oferty.

Wybór materiałów

Mając odpowiedzi na powyższe pytania, dostosujemy moc instalacji do Twoich potrzeb oraz zaproponujemy wszystkie elementy, które składają się na kompletną instalację fotowoltaiczną. Są to panelefalownik, akcesoria montażowe, czyli między innymi konstrukcja, okablowanie oraz zabezpieczenia. Kosztorys obejmuje materiały oraz montaż przez doświadczonych techników z uprawnieniami. Dzięki temu, że jesteśmy hurtownią fotowoltaiczną, nasze ceny są bardzo konkurencyjne przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Przyjęcie zlecenia finalizuje umowa, dzięki której otrzymujesz gwarancję naszych usług.

Montaż instalacji fotowoltaicznej

Ekipa monterska zjawia się na miejscu w uzgodnionym terminie wraz z wszystkimi niezbędnymi materiałami oraz narzędziami. Od czego rozpoczyna pracę?

1. Technicy zamontują tzw. konstrukcję wsporczą, która stanowi stabilne i równe podłoże dla paneli fotowoltaicznych.
2. Następnie rozmieszczą okablowanie oraz połączą moduły z inwerterem, który zostanie zamontowany w ustalonym miejscu, z uwzględnieniem wszelkich zaleceń
3. Na koniec połączą całą Twoją instalację z siecią

W zależności od wielkości instalacji taki montaż trwa od 1 do maksymalnie 3 dni. Kompletna usługa montażu instalacji odbywa się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Uruchomienie instalacji

Zanim zaczniesz się cieszyć z własnego źródła energii elektrycznej, konieczny jest odbiór techniczny oraz skompletowanie dokumentacji do Zakładu Energetycznego i PPOŻ. Dodatkowo, Twoja instalacja musi zostać zgłoszona do zakładu energetycznego w celu wymiany licznika z jednokierunkowego na dwukierunkowy. Dzięki temu będziesz mógł zarówno oddawać, jak i pobierać energię. Ostatnim etapem jest konfiguracja falownika oraz instalacja systemu monitorującego, by na bieżąco mieć dostęp do wydajności Twojej własnej fotowoltaiki.

Dodatkowo, korzystając z naszych usług organizujemy:

● całą dokumentację i zgłoszenia do ZE i PPOŻ za Ciebie
● pomoc w skorzystaniu z dotacji ‘Mój Prąd’ oraz ulgi podatkowej

Zaufaj naszemu doświadczeniu, a montaż instalacji fotowoltaicznej przebiegnie profesjonalnie, szybko i sprawnie.
Masz pytania? Wypełnij poniższy formularz kontaktowy.

Sprawdź nasze realizacje tutaj

   

Formularz kontaktowy

* - Pole wymagane

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl