do kasy razem: 0,00 zł

Kompleksowa
termomodernizacja

Termomodernizacja to proces modernizacji budynku w celu zwiększenia jego efektywności energetycznej oraz poprawy komfortu cieplnego jego mieszkańców. Obejmuje to m.in. izolację budynku, wymianę okien, drzwi, instalację nowoczesnego źródła ciepła oraz wiele innych działań mających na celu obniżenie zużycia energii.

Umów bezpłatną konsultację

Termomodernizacja z Programem Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze to rządowy program wspierający termomodernizację budynków w Polsce. Jego głównym celem jest poprawa efektywności energetycznej budynków oraz redukcja emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Program umożliwia obniżenie kosztów ogrzewania, co przekłada się na oszczędności finansowe dla beneficjentów oraz poprawę jakości powietrza.

W ramach programu można ubiegać się o dotacje na różnorodne działania związane z termomodernizacją. Dodatkowo, program uwzględnia kryteria dochodowe, co oznacza, że wysokość dotacji zależy od dochodu gospodarstwa domowego, co sprawia, że jest on dostępny dla szerszego spektrum mieszkańców.

Program Czyste Powietrze jest ważnym narzędziem w walce ze smogiem i poprawie jakości powietrza w Polsce. Dzięki niemu można przyczynić się do redukcji emisji CO2 oraz innych zanieczyszczeń powietrza. Program ten ma także istotny wpływ na poprawę komfortu cieplnego w domach, co zwiększa jakość życia mieszkańców i pomaga w zmniejszeniu kosztów ogrzewania.

Na co można uzyskać dotację z programu Czyste Powietrze?

 • Audyt energetyczny - ocena stanu energetycznego budynku i wskazanie działań poprawiających efektywność energetyczną
 • Ocieplenie ścian, stropu, podłogi - izolacja przegród budowlanych, która skutecznie redukuje straty ciepła
 • Wymiana okien, drzwi, bramy garażowej - nowoczesna stolarka okienna i drzwiowa poprawia izolację cieplną
 • Wymiana starego pieca - na nowoczesne piece wysokiej klasy lub pompę ciepła
 • Instalacja CO i CWU - aktualizacja systemów centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej
 • Mikroinstalacja fotowoltaiczna - instalacja od 2 - 10 kW

Kryteria dochodowe

W kontekście programu Czyste Powietrze odgrywają kluczową rolę w określeniu wysokości przyznawanych dotacji na termomodernizację budynków. To zestaw reguł uwzględniający dochody gospodarstwa domowego, który decyduje o dostępności programu dla konkretnych beneficjentów. Dzięki kryteriom dochodowym, program staje się bardziej sprawiedliwy i dostępny dla różnych grup społecznych, a także umożliwia wsparcie finansowe w zależności od sytuacji ekonomicznej gospodarstwa. Oznacza to, że osoby o niższych dochodach mogą liczyć na wyższe dotacje, co stanowi ważny aspekt programu Czyste Powietrze, wpływając na poprawę efektywności energetycznej budynków i jakości powietrza w Polsce. 

Poziom podstawowy - dochód do 135 tys. zł rocznie:

 • 19 400 zł - pompa ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie efektywności energetycznej
 • 8 100 zł - instalacja CO i CWU
 • 9 100 zł - kocioł na pellet o podwyższonym standardzie
 • 6 000 zł - mikroinstalacja fotowoltaiczna
 • 50% - ocieplenie przegród budowlanych
 • 40% - stolarka okienna
 
 

Potrzebujesz konsultacji lub wyceny?

Zgłoś się do nas i napisz, jakie inwestycje interesują Cię w najbliższym czasie, a nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, by przedstawić najlepszą możliwą ofertę. W Ecowatt realizujemy kompleksowe rozwiązania z branży fotowoltaicznej, pomp ciepła czy klimatyzacji.
Masz pytania? Wypełnij krótki formularz lub zadzwoń!

Wypełnij formularz Zadzwoń
 

Poziom podwyższony z dochodem miesięcznym do 1894 zł dla gospodarstw wieloosobowych i 2651 zł dla jednoosobowych:

 • 28 100 zł - pompa ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie efektywności energetycznej
 • 14 300 zł - instalacja CO i CWU
 • 14 300 zł - kocioł na pellet o podwyższonym standardzie
 • 9 000 zł - mikroinstalacja fotowoltaiczna
 • 75% - ocieplenie przegród budowlanych
 • 70% - stolarka okienna
 
 

Poziom najwyższy z dochodem miesięcznym do 1090 zł dla gospodarstw wieloosobowych i 1526 zł dla jednoosobowych:

 • 35 200 zł - pompa ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie efektywności energetycznej
 • 20 400 zł - instalacja CO i CWU
 • 20 400 zł - kocioł na pellet o podwyższonym standardzie
 • 15 000 zł - mikroinstalacja fotowoltaiczna
 • 100% - ocieplenie przegród budowlanych
 • 100% - stolarka okienna
  

Nasza firma - Twój partner w termomodernizacji

Jesteśmy firmą specjalizującą się w kompleksowej termomodernizacji budynków. Oferujemy profesjonalną wymianę okien, drzwi, bram garażowych oraz izolację termiczną. Nasze usługi obejmują niezbędne audyty energetyczne i pomoc w składaniu wniosków do programu Czyste Powietrze. Działamy w tzw. systemie, dzięki czemu zapewniamy naszym klientom 5-letnią gwarancję na zrealizowane usługi.

Z nami zamontujesz także instalację fotowoltaiczną oraz pompę ciepła, dzięki czemu będziesz mógł w pełni skorzystać z dofinansowania, jakie oferuje program Czyste Powietrze. Pomagamy naszym klientom uzyskać jak najwyższe dotacje!

Skorzystaj z naszej pomocy, aby uzyskać dotację i zainwestować w bardziej efektywny, przyjazny środowisku budynek. Dzięki kompleksowej termomodernizacji, nie tylko poprawisz komfort mieszkania, ale także przyczynisz się do ochrony czystego powietrza.

Wypełnij formularz Zadzwoń

Sprawdź nasze realizacje

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że instalacja fotowoltaiczna, pompa ciepła czy klimatyzacja, to inwestycja na długie lata. W związku z tym dokładamy wszelkich starań, by powierzone nam zlecenie zostało wykonane profesjonalnie i solidnie. Usługi świadczymy na terenie całej Polski, a w najbliższym czasie planujemy realizacje także za granicą.

 
 

Opinie klientów o EcoWatt

Opinie naszych klientów są dla nas bardzo ważne, dlatego dokładamy wszelkich starań, by wszyscy klienci byli zadowoleni z naszych usług, zarówno na etapie zakupu, jak i montażu instalacji, a także w trakcie opieki serwisowej.

 
Wybierz język
Sklep jest w trybie przeglądania
Zobacz pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl