do kasy razem: 0,00 zł
Pompa ciepła - inwestycja na długie lata

Popularność pomp ciepła w Polsce stale rośnie i szacuje się, że w roku 2022 ilość zamontowanych urządzeń znacząco przewyższy wynik z 2021. Jak wskazuje raport Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, który zawiera dane z pierwszej połowy bieżącego roku, polski rynek pomp ciepła wzrósł o 86% w stosunku do poprzedniego roku. Statystyki są dość jednoznaczne - Polacy coraz chętniej stawiają na odnawialne źródła energii i są skłonni inwestować w tego typu rozwiązania. Przyjrzyjmy się bliżej tematyce pomp ciepła, ich dostępności oraz polecanych przez naszą firmę pomp ciepła firmy ZEO, której siedziba mieści się w Bielsko-Białej.

Jak działa pompa ciepła w skrócie?

Działanie pompy ciepła można porównać do lodówki czy klimatyzacji ze względu na wykorzystanie zasady termodynamiki, z tym, że głównym celem jest dostarczanie ciepła, a nie jego odbieranie. Do jej uruchomienia niezbędna jest energia elektryczna, której zużywa kilkukrotnie mniej, niż oddaje w formie ciepła, dlatego zaliczana jest do odnawialnych źródeł energii. Cały cykl w pompie ciepła odbywa się w zamkniętym obiegu dzięki umieszczonym wewnątrz podzespołom takim, jak: parownik, sprężarka, skraplacz czy zawór rozprężny. Istotny jest także czynnik chłodniczy, który bierze ciągły udział w zachodzącej w urządzeniu wymianie ciepła poprzez sprężanie się i rozprężanie, zamiennie przyjmując i oddając ciepło.

Dlaczego warto mieć pompę ciepła i fotowoltaikę?

Pompa ciepła połączona z instalacją fotowoltaiczną jest jedną z najtańszych opcji ogrzewania oraz może w ekonomiczny i jednocześnie ekologiczny sposób ogrzewać zarówno budynek, jak i ciepłą wodę użytkową. A to wszystko za sprawą bardzo niskich kosztów eksploatacji, dzięki produkcji energii elektrycznej ze słońca. Odpowiedni dobór powyższych rozwiązań sprawi, że nasz dom będzie posiadał bilans energetyczny bliski zeru.

Koszt pompy ciepła czy instalacji fotowoltaicznej nie należy do najniższych, jednak warto pamiętać, że przy inwestycjach w odnawialne źródła energii można ubiegać się o dotację, odliczenia podatkowe lub atrakcyjne kredytowanie, ponieważ są to przedsięwzięcia mocno pożądane we współczesnych i rozwiniętych krajach.

Oczywiście brak fotowoltaiki nie wyklucza opłacalności pompy ciepła. Jest to urządzenie w zasadzie bezobsługowe oraz zajmuje mniej miejsca, niż kotłownia na paliwa stałe, a co za tym idzie pozwala zachować czystość względem kotła na węgiel, drewno czy pellet. Wspomniane paliwa stałe, włączając w to także gaz, drożeją z roku na rok, a ich cena i dostępność są mocno uzależnione od sytuacji ekonomicznej i geopolitycznej na świecie, co pokazały chociażby ostatnie wydarzenia. Pompa ciepła to niezależność i wygoda, która sprawdzi się w nowo powstających budynkach oraz tych po termomodernizacji.

Pompa ciepła ZEO - długoletnia niezawodność

Przy doborze pompy ciepła należy zwrócić uwagę na wiele czynników, dzięki którym audytor będzie w stanie dopasować potrzebną moc pompy. Jednak bardzo ważne są także jej parametry, a nie chwilowa dostępność na rynku lub popularność marki samej w sobie. Warto zastanowić się, na czym nam najbardziej zależy inwestując w pompę ciepła. Eleganckim, ale niekoniecznie trwałym wyglądem, ogólnie znaną marką, która specjalizuje się w produkcji także zupełnie innych urządzeń, czy firmie, która projektuje urządzenia używając dedykowanych podzespołów, zapewniając tym samym wysoką i długoletnią wydajność?

Polskie pompy ciepła ZEO zostały zaprojektowane w oparciu o zespół doświadczonych inżynierów, który szczegółowo przeanalizował warunki atmosferyczne w naszym kraju i dostosował urządzenia tak, by spełniały najwyższe wymagania. Wydajność i bezawaryjność pompy ciepła ZEO zawdzięczają podzespołom najlepszej jakości, dzięki czemu inwestycja z powodzeniem sprawdzi się przez długie lata.

Co wyróżnia pompy ciepła ZEO na tle konkurencji?

  • klasa energetyczna A+++ zapewnia wysoki poziom energooszczędności
  • technologia Quick Defrost skraca o połowę czas rozmrażania, dzięki czemu pompa jest wydajniejsza, co obniża koszty eksploatacji
  • 2 zawory rozprężne w połączeniu z systemem sterowania skracają rozmrażanie parownika do 7 minut
  • szybkie grzanie CWU poprzez zastosowany wymiennik płytowy trwa jedynie 20 min
  • duży parownik z dużą powierzchnią roboczą zapewnia szybkie odladzanie i odprowadzanie wody
  • wentylator EBM Papst zaliczany jest do najlepszych na świecie, a dodatkowo zapewnia ultra cichą pracę urządzenia, nawet do 25% ciszej, niż w innych urządzeniach dostępnych na rynku
  • sprężarka Danfoss o zwiększonej wydajności w ekstremalnych warunkach posiada także rozszerzony zakres parametrów pracy
  • system inteligentnego sterowania pozwala na całkowicie zdalne kontrolowanie urządzenia
  • dostępność zarówno pomp ciepła, jak i wykorzystanych podzespołów

Pompy ciepła ZEO na tle konkurencji wypadają bardzo dobrze pod kątem wydajności, jakości oraz parametrów. Porównaliśmy karty katalogowe pomp różnych producentów i zdecydowanie możemy polecić klientom te urządzenia.

Tak o pompach ZEO wypowiada się inżynier ds. pomp ciepła z naszej firmy:

"Dla mnie jako osoby pracującej w branży grzewczej od blisko 10 lat ważne są przede wszystkim parametry użytkowe urządzeń. W przypadku pomp ciepła firmy ZEO są to: prosta konstrukcja zapewniająca bezawaryjność, praca sprężarki w skrajnie niskich temperaturach oraz bardzo duże możliwości rozbudowy automatyki sterującej, co wpływa bezpośrednio na komfort użytkowania.”

Montaż pompy ciepła z EcoWatt

Nasza firma montuje pompy ciepła w województwie małopolskim oraz okolicach. Każdorazowo przeprowadzamy dokładny audyt energetyczny dla budynku, aby dokładnie oszacować zapotrzebowanie na energię. Na rynku jest dostępnych wiele kalkulatorów, które umożliwiają wykonanie tego typu obliczeń, jednak nigdy nie wyliczą potrzebnej mocy ze stuprocentową dokładnością. Dobór pompy ciepła należy wykonywać indywidualnie i musi to zostać poprzedzone wizytą inżyniera na miejscu u klienta.

Wybierając naszą firmę, masz pewność, że użyte materiały do montażu pompy ciepła będą najwyższej jakości, ponieważ prowadzimy również hurtownię OZE, dzięki czemu dysponujemy szeroką ofertą komponentów do montażu.

Zgłoś się po bezpłatny audyt i otwórz się na korzyści, które dają odnawialne źródła energii.
Dział instalacji: instalacje@ecowattservis.pl / 669 190 188.
Stacjonarnie: ul. Podzamcze 34B, Miechów.

Wybierz język
w górę
Sklep jest w trybie przeglądania
Zobacz pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl