do kasy razem: 0,00 zł
Kredyt hipoteczny na dom z fotowoltaiką

Kupno własnego domu to marzenie wielu osób, które chcą stworzyć swoje miejsce do życia i mieć poczucie pełnej swobody. Jednakże taka inwestycja zazwyczaj wymaga znacznego nakładu finansowego, szczególnie w przypadku obiektów mieszkalnych w dużych miastach lub na popularnych osiedlach. Jednym z największych problemów związanych z nabyciem nieruchomości często okazuje się kredyt hipoteczny. Z tego powodu wiele osób szuka sposobów na to, jak zwiększyć swoją zdolność kredytową, aby móc sfinansować swoje marzenie o posiadaniu prywatnego lokum. Jednym z ciekawszych sposobów jest decyzja o projekcie domu z instalacją fotowoltaiczną. Takiemu rozwiązaniu poświęcamy niniejszy wpis. Warto czytać dalej!

Korzyści płynące z ekologicznego budownictwa

Fotowoltaika to technologia, która z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem. Właśnie dlatego w Polsce działa wiele firm, zajmujących się jej profesjonalnym montażem. Instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu nieruchomości przynosi wiele korzyści – zarówno dla planety, jak i dla budżetu właściciela domu. Jedną z największych zalet jest realna oszczędność na rachunkach za prąd. Energia słoneczna jest przecież darmowa, a panele umożliwiają przetwarzanie jej w energię elektryczną, co pozwala na obniżenie kosztów związanych z korzystaniem z zasobów zewnętrznej elektrowni. Warto przy tym zaznaczyć, że budowa obiektu z fotowoltaiką przyczynia się do ochrony środowiska i jest to rozwiązanie sprzyjające ekologii. Projekt domu z instalacją fotowoltaiczną wpływa na zmniejszenie emisji CO2 oraz innych szkodliwych gazów. Co więcej, budynek ze wspomnianą technologią może znacząco zwiększyć wartość nieruchomości. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka domów, które posiadają instalację fotowoltaiczną, co może znacząco podnieść atrakcyjność obiektu na rynku.

Budowa domu a ulga termomodernizacyjna

Zastanawiasz się nad fotowoltaiką, jednak obawiasz się zwiększonych kosztów związanych z budową domu? Ulga termomodernizacyjna to forma pomocy finansowej udzielana przez państwo osobom, które dokonują modernizacji energetycznej swojej nieruchomości. Dotyczy ona działań takich jak np. ocieplenie ścian, wymiana okien, montaż nowoczesnego systemu ogrzewania czy właśnie instalacja paneli fotowoltaicznych. W ramach ulgi właściciele mogą liczyć na różnego rodzaju wsparcie finansowe w postaci np. zwrotu części poniesionych kosztów, ulg podatkowych czy preferencyjnych pożyczek. Celem tej formy pomocy jest zachęcenie właścicieli obiektów do modernizacji swojego domu, co przyczynia się do poprawy efektywności energetycznej, zmniejszenia emisji szkodliwych gazów oraz obniżenia kosztów związanych z utrzymaniem ciepła. Warto pamiętać, że na ulgę termomodernizacyjną mogą liczyć osoby, które ukończą budowę domu, ponieważ nie przysługuje ona w przypadku, gdy budynek nie został oddany do użytku.

Kredyt hipoteczny a projekt domu z instalacją fotowoltaiczną

Jednym z godnych rozważenia sposobów na zwiększenie sumy zaciąganego kredytu hipotecznego jest decyzja o zakupie domu z instalacją fotowoltaiczną. To technologia, która umożliwia przetwarzanie energii słonecznej na energię elektryczną, co pozwala na zmniejszenie kosztów związanych z utrzymaniem nieruchomości oraz znaczne zwiększenie jej wartości. Najważniejszym powodem, dla którego banki chętniej udzielają większych kredytów hipotecznych osobom decydującym się na zakup domów z fotowoltaiką, jest taryfa budowlana. W przypadku budowy nowego domu, w którym zostanie zainstalowany system fotowoltaiczny, koszty instalacji paneli słonecznych mogą zostać zaliczone do kosztów budowy. Oznacza to, że dzięki wspomnianej taryfie budowlanej istnieje możliwość uzyskania wyższego kredytu, co pozwoli na pokrycie zarówno kosztów budowy, jak i montażu całej instalacji.

Co jeszcze warto wiedzieć o ekopożyczkach? 

Każdy, kto zdecyduje się na projekt domu z instalacją fotowoltaiczną, powinien wiedzieć, że coraz więcej banków oferuje także specjalne ekopożyczki gotówkowe. Mogą zostać przeznaczone na inwestycje w urządzenia, które wpływają pozytywnie na środowisko naturalne. W zamian za zakup ogniw fotowoltaicznych można liczyć na zwrot prowizji lub niższe oprocentowanie. W ramach ekopożyczki można sfinansować m.in. termomodernizację domu, modernizację urządzeń grzewczych, wymianę oświetlenia na energooszczędne oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, w tym instalację paneli fotowoltaicznych. Oprócz budowy domu z ulgą termomodernizacyjną dodatkowo niektóre banki umożliwiają sfinansowanie zakupu przyjaznych środowisku środków transportu takich jak rowery i hulajnogi elektryczne, samochody hybrydowe oraz elektryczne, motocykle i skutery z napędem elektrycznym.

Dom z fotowoltaiką to realna szansa na zwiększenie zdolności kredytu hipotecznego. Warto rozważyć to rozwiązanie! Jeśli planujecie w swoim domu montaż instalacji fotowoltaicznej, koniecznie zajrzyjcie do nas! Mamy szeroki wybór paneli, falowników i akcesoriów montażowych, a także świetnie wyszkolonych i doświadczonych instalatorów!

Wybierz język
w górę
{nocache:195e38618fc9bb2ae9c1b79a3b144da6#0}
Sklep jest w trybie przeglądania
Zobacz pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl