do kasy razem: 0,00 zł

Serwis instalacji
fotowoltaicznej

Rynek fotowoltaiki od wielu lat jest bardzo dynamiczny, a ilość instalacji z roku na rok rośnie, przez co znacząco zwiększył się wybór firm, które taką instalację mogą zamontować. Jednak przede wszystkim należy zwracać uwagę na poprawny montaż oraz dobór komponentów.

Nasza firma funkcjonuje także jako hurtownia, dzięki czemu posiadamy duże zaplecze materiałów niezbędnych do montażu instalacji fotowoltaicznych, a tym samym ich serwisowania.

Jak serwisować
fotowoltaikę?

W przypadku poprawnie zamontowanej instalacji ewentualne koszty związane z serwisem są znikome, ponieważ instalacje te są z reguły bezawaryjne. Niemniej jednak warto dokonywać corocznych przeglądów, które pomagają utrzymać gwarancję i jednocześnie zapewnić prawidłową pracę paneli oraz inwertera. Na czym polega serwis instalacji fotowoltaicznej oraz kiedy należy go wykonać?

 

Serwis instalacji fotowoltaicznej zdecydowanie nie powinien być bagatelizowany. W prawie budowlanym widnieje zapis, że instalacja elektryczna i piorunochronna w budynku powinna zostać poddana kontroli technicznej co 5 lat, jednak bezpieczniej przeprowadzać ją częściej. Pamiętej, że fotowoltaika to system połączonych urządzeń elektrycznych, dlatego najbardziej opłacalne będzie zapobieganie awariom, niż ich usuwanie. Standardowej kontroli podlegają:

  • przewody
  • izolacja przewodów
  • mocowanie paneli
  • analiza pracy falownika
 

Wizualny przegląd fotowoltaiki może wykonać właściciel, zwracając uwagę na ogólny stan instalacji (paneli i falownika), stan okablowania czy czystość modułów. Jednak wszystkie czynności, które wymagają ingerencji w instalację, należy powierzyć serwisantowi. Zaleca się sprawdzenie instalacji przynajmniej raz w roku.

W momencie, gdy zauważysz nieprawidłowości takie, jak spadek wydajności instalacji, wzrost opłat za energię elektryczną, widoczne uszkodzenia czy nietypową pracę inwertera - należy jak najszybciej rozważyć serwis.

Wadliwa instalacja

Zdarzają się również sytuacje, w których instalacja fotowoltaiczna została zamontowana w sposób wadliwy lub nieprawidłowy, np. przez niedoświadczoną ekipę. Wówczas koszty związane z naszą fotowoltaiką mogą być ogromne, a nawet wiązać się z wykonaniem całej pracy od początku przez inną firmę, by całkowicie wyeliminować powstałe błędy.

Jeśli masz wątpliwości co do montażu Twojej instalacji fotowoltaicznej i chciałbyś przeprowadzić audyt poprzez niezależną firmę - zgłoś się do Ecowatt. Nasi specjaliści przyjadą na miejsce, sprawdzą oraz doradzą, czy wszystko jest podłączone poprawnie i działa, jak należy.

 

Koszt przeglądu instalacji
fotowoltaicznej

Cena serwisu fotowoltaiki będzie zależeć od wielu czynników. Wśród nich jest np. wielkość instalacji fotowoltaicznej, zalecenia producenta komponentów co do przeglądu, stawka godziny pracy serwisanta czy koszty dojazdu firmy serwisującej.

Z pewnością sam serwis będzie kosztował o wiele mniej, niż ewentualne awarie powstałe w wyniku zaniedbania, dlatego warto systematycznie dbać o swoją instalację.

 
 

Sprawdź swoją instalację
z EcoWatt

Skontaktuj się z nami, jeśli:

  • masz wątpliwości, co do montażu wykonanego przez inną firmę i chcesz się upewnić, czy instalacja jest wykonana poprawnie, by osiągnąć maksymalną możliwą wydajność
  • zauważyłeś nieprawidłowości w działaniu swojej instalacji (np. spadek mocy, wyższe rachunki, zła praca inwertera)
  • zastanawiasz się nad rozbudową obecnej instalacji

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Napisz - postaramy się pomóc!
Kontakt: instalacje@ecowattservis.pl

Sprawdź nasze realizacje

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że instalacja fotowoltaiczna, pompa ciepła czy klimatyzacja, to inwestycja na długie lata. W związku z tym dokładamy wszelkich starań, by powierzone nam zlecenie zostało wykonane profesjonalnie i solidnie. Usługi świadczymy na terenie całej Polski, a w najbliższym czasie planujemy realizacje także za granicą.

 
 

Opinie klientów o EcoWatt

Opinie naszych klientów są dla nas bardzo ważne, dlatego dokładamy wszelkich starań, by wszyscy klienci byli zadowoleni z naszych usług, zarówno na etapie zakupu, jak i montażu instalacji, a także w trakcie opieki serwisowej.

 
Wybierz język
{nocache:15287819927e57ebd5281778e1041978#0}
Sklep jest w trybie przeglądania
Zobacz pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl