Nieustanny rozwój technologii w obrębie termoenergetyki dostarcza całej gamy nowoczesnych rozwiązań, które wprost z laboratoriów i pracowni inżynierskich wędrują do szerokiego grona użytkowników. Do takich właśnie nowoczesnych udogodnień należy pompa ciepła Panasonic — 5kW, a także 7, 9 i 12kW, która czeka na Ciebie wśród propozycji naszego sklepu internetowego. Wiele dostępnych wariantów do wyboru, doskonała wydajność, wymierne efekty oraz przychylne opinie użytkowników — to tylko niektóre zalety przemawiające za tym wyborem. Sprawdź naszą ofertę i zacznij liczyć oszczędności już teraz!

Pompy ciepła Panasonic — modele 5, 7, 9 oraz 12kW w wielu odsłonach

Niewątpliwym atutem naszej oferty jest różnorodność. Oprócz szerokiego wyboru mocy, jak choćby pompa ciepła Panasonic 9kW, a także 5, 7, 12 oraz 16, proponujemy także wiele modeli o nieco odmiennej charakterystyce, parametrach oraz zakresie funkcjonalności. Dzięki temu jesteś w stanie w łatwy sposób, z pomocą naszych doradców dopasować wariant do specyfiki budynku, wymagań gospodarki energetycznej obiektu oraz własnych preferencji i oczekiwań. Setki opinii zadowolonych klientów są gwarantem jakości!

Co konkretnie czeka na Ciebie wśród naszych propozycji?

Jak już wspominaliśmy, w ramach naszej oferty czekają na Ciebie różne modele pomp ciepła Panasonic z linii Aquarea, dostępne w kilku wariantach mocy — 5, 7, 9 czy 12kW. Proponujemy następujące serie, które błyskawicznie zyskały przychylne opinie konsumentów:

  • Aquarea High Performance — przeznaczona do nowych instalacji utrzymanych w duchu energooszczędności oraz budownictwa pasywnego; możliwość grzania i chłodzenia oraz duża wydajność
  • Aquarea T-Cap (9kW lub więcej) — dostosowana do użytku przy bardzo niskiej temperaturze na zewnątrz, dla nowych oraz modernizowanych obiektów,
  • Aquarea HT — dla starych i modernizowanych instalacji, przeznaczona do użytku z klasycznymi grzejnikami wysokotemperaturowymi, dobra alternatywa dla kotłów gazowych i olejowych.

Dobór podstawowej serii, jak choćby pompa ciepła Panasonic T-Cap 9kW, to jednak nie wszystko. Większość propozycji w obrębie konkretnych linii dostępna jest także w kilku wariantach:

  • Monoblok,
  • All in one,
  • Split.

Więcej informacji na temat różnic pomiędzy konkretnymi odmianami znajdziesz w opisach ofert. Sprawdź, który z nich najlepiej sprawdzi się w Twoim domu!

Dlaczego pompa ciepła Panasonic 7kW (lub 5, 9 czy 12kW) to dobry pomysł? Zalety, dobór i opinie

Czym pompa ciepła Panasonic (12kW, 5, 7 lub 9) wyróżnia się na tle innych produktów z tego segmentu? Na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się kompaktowy rozmiar oraz neutralna estetyka. Jeśli szukasz sprzętu, który z powodzeniem umieścisz nie tylko w kotłowni lub piwnicy, ale także w przedpokoju, łazience czy innych, nieco bardziej widocznych pomieszczeniach domu, jesteś we właściwym miejscu!

Tym, co wyróżnia propozycje z tej serii, jest także konstrukcja. W tym przypadku jednostka wewnętrzna oraz zbiornik zostały zamknięte w jednej kompaktowej obudowie.

Pompy ciepła Panasonic (9kW lub o innej mocy) są gwarancją znacznej oszczędności energii, a co za tym idzie – mniejszych kosztów. Efekt instalacji tego rodzaju sprzętu jest prosty — mniejsze miesięczne opłaty za ogrzewanie. W przypadku instalacji produktu z naszej oferty nawet 80% energii termicznej pobierane jest z powietrza, co stanowi ogromną oszczędność w stosunku do klasycznych form ogrzewania, także elektrycznego. Co ważne, taka wydajność nie jest zarezerwowana wyłącznie dla nowego budownictwa — sprzęt z tego segmentu może być również zainstalowany w obrębie obiektów modernizowanych. Nigdy nie jest za późno na obniżenie rachunków!

Jak działa pompa ciepła Panasonic T-Cap 9kW oraz inne? Zasada funkcjonowania i opinie

Podstawową funkcją pompy ciepła Panasonic (5kW, 7, 9, 12kW oraz innych wariantów) jest pobieranie energii termicznej z otoczenia budynku. Energia ta może być pozyskiwana — w zależności od modelu urządzenia — z powietrza, wody lub gruntu. Zgromadzone w ten sposób ciepło jest następnie przekształcane przy użyciu prądu tak, by mogło zostać wykorzystane do ogrzania zarówno wnętrza budynku, jak i bieżącej wody.

To jednak nie wszystko! Pompa Panasonic (dostępna w wariancie 5, 7, 9 lub 12kW) stwarza także możliwość chłodzenia domu latem. W opinii ekspertów jedną z głównych innowacji jest w tym przypadku czynnik chłodzący R32, który w porównaniu do swoich poprzedników w znacznie mniejszym stopniu przyczynia się do degradacji warstwy ozonowej naszej planety. Jest to tym samym ogromny krok w stronę świadomej ekologii (o czym więcej za chwilę). Funkcja ogrzewania i chłodzenia w obrębie jednego urządzenia to również niebagatelna oszczędność przestrzeni oraz mniejsze koszty niż w przypadku konieczności zakupu osobnych systemów. Zadbaj o swój komfort nawet w najbardziej upalne lato!

Smart dom i intuicyjna obsługa — pompy ciepła Panasonic T-Cap, High Performance i HT

Nowoczesne pompy ciepła z linii Aquarea to nie tylko wydajność i ekologia. Urządzenia o mocy 5, 7, 9 i 12kW oferują także szereg innowacji technologicznych, których można się spodziewać po renomowanej marce Panasonic. Do takich usprawnień należy chociażby możliwość integracji w obrębie systemu inteligentnego domu, co znacząco ułatwia obsługę i pozwala na bieżąco monitorować parametry instalacji. Mówiąc w skrócie, zyskujesz możliwość zdalnej kontroli nad temperaturą oraz dostęp do wszelkich niezbędnych danych za pośrednictwem smartfonu. Wystarczy Ci dowolne urządzenie podłączone do domowej sieci WiFi lub LAN.

Pompy ciepła Panasonic, dostępne w wariancie o mocy 5, 7, 9 lub 12 kW, występują w wielu modelach oraz wersjach, dostosowanych do specyfiki konkretnej kategorii budynków. Sprawdzą się one zarówno w kontekście zupełnie nowych obiektów deweloperskich, które od początku projektowane były z myślą o optymalizacji energetycznej, jak i starszych domów poddawanych modernizacji. W obu przypadkach mamy do czynienia ze znacznym zwiększeniem wydajności oraz redukcją kosztów, a także ograniczeniem niekorzystnego wpływu na środowisko naturalne. Więcej na temat rozwiązań przeznaczonych do nowych obiektów (jak High Performance) oraz dostosowanych do użytku w modernizowanych budynkach (jak T-Cap czy HT) znajdziesz w opisach konkretnych pozycji z naszej oferty.

Pompy ciepła Panasonic o mocy 7kW, a także 5, 9 i 12kW — ekologia i wydajność

Na przestrzeni ostatnich lat świadomość ekologiczna konsumentów rośnie niemal równie szybko, jak dostępność zaawansowanych i wydajnych technologii w obrębie instalacji termoenergetycznych. Nie dziwi zatem liczba pozytywnych opinii, a tym samym wzrost popularności, jaką cieszą się pompy ciepła Panasonic — zarówno te o mniejszej mocy (5 i 7 kW), jak i warianty T-Cap 9kW oraz modele 12kW i więcej. Nowoczesne rozwiązania w obrębie OZE (odnawialnych źródeł energii) to nie tylko istotny wkład w kondycję naszej planety, ale także sposób na wymierne korzyści finansowe — zarówno w kontekście miesięcznej eksploatacji, jak i dofinansowań zakupu instalacji z tytułu jednego z licznych programów rządowych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pomp ciepła Panasonic 5, 7, 9 lub 12kW, także z serii T-Cap, a w przypadku jakichkolwiek pytań — do kontaktu z naszymi doradcami!

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl